Knížky pro nejmenší milovníky vláčků

Předčítání dětem z knih je velice důležité pro rozvoj jejich slovní zásoby a zároveň také dítě uklidní příjemný rodičův hlas, který ho ukolébá ke spánku. Někdy ovšem děti nevydrží dlouho poslouchat, a proto to chce vybrat takovou knížku, která zaujme. Pokud je čtený text o oblíbeném pohádkovém hrdinovi, pak je příběh poutavější a děti u něj spíše vydrží.
A proto je tu pro kloučky, a nejen pro ně Mašinka Tomáš v pohádce Mašinka-Tomáš, která je k dostání hned v několika knižních provedeních.čtení pohádek
KRÁSNÉ PŘÍBĚHY NA DOBROU NOC
Jsou vaše děti zvyklé na předčítání před usnutím, ale už by to chtělo nějakou změnu, protože knížky, ze kterých jim čtete už mají oposlouchané? Pak není nic jednoduššího, než zabrousit do nabídky knížek s pohádkami na motivy mašinky Tomáše a vybrat si některý z titulů, mezi kterými najdete i pohádky na dobrou noc.
Předčítejte vašim dětem krásné příběhy o jejich oblíbených hrdinech z ostrova Sodor. U předčítání si mohou prohlížet krásné barevné obrázky, na kterých nechybí známá mašinka Tomáš, James a další přátelé.
Rozvíjejte lásku ke knihám ve vašich dětech již od útlého věku. Pravidelným předčítáním oblíbených příběhů z pohádkových knížek v nich probudíte lásku ke knihám, rozšíříte jejich slovní zásobu, a především si také užijete společně strávené chvilky.prohlížení knížky
Vyměňte pohádku v televizi před spaním za čtení z knížky
Valná část dětí tráví v poslední době čím dál více času před televizí, což samozřejmě není dobře. A večer to platí dvojnásob. Před ukládáním ke spánku by se tato aktivita měla vynechat alespoň 2 hodiny předtím, než jde dítko spát. Jinak totiž hrozí problémy s usínáním a také se prodlužuje doba usínání. Raději vyměňte televizi za knížku, usaďte se k vašim ratolestem do postele nebo do křesla vedle postele a předčítejte jim některý z příběhů jejich oblíbených hrdinů z animované pohádky Mašinka Tomáš.